Lord_Likvid

a jeho alegorické smetiště

Vyrábíme slider 1.0

Sep 272017

Jelikož cena slideru začíná na 11 000,- čož se pochopitelně dávat na par záběrů nechceme .. a pujčovat nema smysl. Padla jasná volba na vlastní stavbu, kterou se i zabavíme.

undefined

Navštěva Hornbachu a nakup materialu.

undefined

Výběr koleček byl docela problem. .. ale něco se našlo.

undefined

Nějaký ten spojovací material..

undefined

Otazka jak upevnit fotak byla položena… Hledal jsem šroub vhodných parametrů, aby šel do foťáku .. jenže zas by se musel udělat upínací mechanismus do čehož se mi nechtělo. Na webu sem našel samotné destičky co se prodavaji kolemi 200,- .. tak jsem za 300,- koupil celej stativ značky Hama a hlavu uříznul.

undefined

Kolečka by měla po něčem jezdit .. “rovna deska” bude problem chce to kolejnice .. plastová trubka nam přišla moc pružná . .. tak jsme zkusili dřevěny násady.

undefined

Pak se chvilku vrtalo, řezalo, šroubovalo .

undefined

zarovnávalo.

undefined

až nakonec..

undefined

to mělo nějaký tvar .. a dokonce to i jezdí..

Ale celkový skluz slideru není uplně hladký.. jsou videt otřesy .. nasada jako kolejnice nebyla dobrá volba, navíc kolečka maji vůli a poskakují.

Takže takhle se slider nedá naplo využít a počkáme si co udělá výměna “kolejnic” a koleček. Uvidime vice ve verzi 2.0 :-)

 

Posted on 11.3.2012

Mercedes W124

Sep 272017

da se říct, že jsem se zblaznil 🙂 prodal passata a pořídil si Mercedes w124 E200 cupe r.v. 1996

undefined

undefined

undefined

undefined

 

Update:  tak jsem ho nakonec prodal v Červenci 2017  - chudák stál už rok v trávě na parkovišti u firmy

Akvárko

Sep 172014

ÁÁÁle, tak jsem se na stara kolena vrhl po x letech na akvaristiku 🙂 Přechod z kdysi davnych dob co jsem mel 120 litrové akvarko na polovic je trochu šok.. ale dá se to 🙂 Za 500,- jsem od kamarada pořidil 60 litrovku vč osvetleni filtru a topení.

undefined

a tak se začalo blbnout. Shánět kamínky a kameny .. ehh resp kamen . .. jeden lavovej 🙂 a začalo se napouštět dopředu aby chlor opustil vodu 🙂

undefined

Detail filtru

undefined

osazení

undefined

joo ze je duležite vybrat umístění akvarka .. riskl jsem ikea stoleček za 200,- – když jsem ho rozřízl pro rack uchyceni zjistil jsem ze to je jen papir a trochu lepidla.. ale drží už tejden. sice se malinko krouti a pod dnem akvaria je ve stredu poradna mezera 🙂

 

Jak se dalo ušetřit za hosting

Sep 162014

V roce 2007 naše hostingová společnost neřešila ceny za odběr elektriny – byla proste fixe nastaven pro 1 stroj. Tak co naše hlavyčky nevymyslely .. 🙂

dvě PC v jednom, dva počítače zavřené v jedné skříni. Nápad šílny 🙂 ale měli jsme poměrně velkou skrin od chieftecu kam se komponenty vešli s prehledem.

undefined

uchycení k bočnici bylo řešené přilepením zakladní desky pomoci pastovych uchytek.

undefined

Dále bylo třeba provest operaci zdroje a pripajet k nemu dalsi „prodluzovaci“ kabel k dalsimu zdroji

undefined

 

undefined

Šli jsme do detailů 🙂 chtělo to zapojit sitovku z druheho pc. Jenže jak na to? jednouše! do desky zepojil patch kabel co vedl do spojky. ..

undefined

A spojku jsme priletovali ke krycímu plechu sudaného ze staré síťovky 🙂

undefined

Pro efekt jsme prijetovali i LED diody z PC2 – jako power a HDD signalizaci 🙂

Dneska se tomu musim smát 😀